torek, 16. oktober 2012
Sodni tolmač
Sodni tolmač je sodno zaprisežen tolmač, ki ga imenuje ministrstvo za pravosodje. S svojim delom lahko prične šele, ko je podal prisego v skladu z zakonom, torej po opravljenih vseh preizkusih znanja na ministrstvu za pravosodje.
Delo sodnega tolmača je tolmačenje oziroma prevajanje govorjene ali pisane besede v sodnih postopkih in drugih primerih, kot so na primer prevajanje spričeval, diplom, rojstnih listov, sklepov dedovanja, poslovnih pogodb ipd. Gre za prevajanje iz slovenskega v tuj jezik, iz tujega jezika v slovenski jezik ali iz tujega v drug tuj jezik.
Za verifikacijo svojih prevodov sodni tolmač uporablja pečat oziroma štampiljko, s svojim podpisom pa potem tudi kazensko odgovarja, v kolikor bi prišlo do zapletov. V štampiljki je navedeno njegovo osebno ime ter stalno prebivališče s pristavkom: »Sodni tolmač za … jezik«, ima okroglo obliko premera 38 milimetrov. Štampiljko sme uporabljati samo pri opravljanju dolžnosti sodnega tolmača, v vseh drugih primerih pa se to početje šteje kot zloraba pooblastila. Preberite kakšno delo opravljajo sodni tolmači.
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
Ni komentarjev:
Objavite komentar